środa, 20 maja 2015

Statki z imigrantami | WYRÓWNYWANIE SZANS, WOLNOŚĆ, Europa


statek płynący do lepszego świata
Różnice między kontynentami zwłaszcza między Europą ,Afryką i Azją Mniejszą narastają. Cywilizowany Zachód osiągając większy rozwój przez lata zdaje się być dobrym kierunkiem dla imigrantów z krajów ogarniętych wojnami domowymi, biedą i brakiem środków do życia. Migracja ludności nasiliła się znacznie po tzw. rewolucji arabskiej, gdzie dyktatorzy zostali usunięci od władzy, a społeczeństwo zaczęło budować demokratyczne państwo. Niestety na przeszkodzie stanęły radykalne ugrupowania, które zaburzyły budowanie nowoczesnych państw i wprowadziły przemoc, wojnę i destabilizację.

Nikt nie dziwi się, że masa ludzi szuka ratunku dla siebie i dla swoich bliskich. W poszukiwaniu szczęścia przychodzi lepszy świat znajdujący się przecież tak blisko, tuż za morzem. Za bilet do Europy przemytnicy biorą nawet 8 tysięcy za osobę, jest to nielegalny transport a kierujący łodziami często zostawiają bezbronne rodziny same na statku na środku Morza Śródziemnego. Wobec tragedii państwa Unii Europejskiej postanowiły pomóc szukającym bezpiecznego azylu. Ci co wybrali się w tak ciężką przeprawę mogą liczyć na ściągnięcie ich do włoskiego portu i rozprowadzenie po ośrodkach w całej Europie. Praca znajdzie się, we Francji, w Polsce czy w Czechach. Niektóre kraje jednak boją się napływu ludności imigranckiej. Wielka Brytania zaostrza swoje przepisy imigracyjne, oni już wielu przyjęli i wydaje się, że teraz kolej na reszte zjednoczonych państw.

Hiszpanie okazują w sprawie dawne przywary. Lekko przykryte przykładowym cytatem:
"Problem jest wystarczająco poważny, niebezpieczny i globalny, aby zajęły się nim organy ONZ. Ten problem zagraża nie tyko pokojowi na Morzu Śródziemnym, ale też na świecie.”, wskazuje na zagrożenie, które pojawiło się na morzu. Solidarność europejska wymaga podjęcia wspólnych działań, nie tylko Włochy, Francja, Grecja czy Hiszpania ma się okazać nowym domem, lecz też inne kraje członkowskie.

Mamy wszyscy nadzieję, że uda się rozwiązać tą sprawę, przez przyjazne przyjęcie, stworzenie poszkodowanym warunków do życia i zaoferowania "godnej" pracy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz