prasówka przy świecy |
1. Świeczka. Sposób na świeczkę jest najstarszym wyjściem z opisanej okoliczności. Bierzemy świeczkę zapalamy ją a dzięki jej płomieniowi otrzymuje jasną poświatę, która pomoże nam w załatwieniu potrzeb fizjologicznych. Można spróbować czytać i pisać przy świetlanym płomieniu co wiem z opowiadań mojej mamy, jednak czego nie wypróbowałem i nie sprawdziłem.
2. Latarka na baterie. Warto posiadać w szafce (którą dobrze znamy i po omacku do niej wtrafimy) latarkę z full naładowaną baterią, mocy średniej, która będzie mogła spełnić funkcję swoistego żyrandolu. W zależności od mocy narzędzia latarkę można wykorzystać do różnych czynności domowych, a możliwości zdają się być nieograniczone.
3. Odblaski fosforyzujące. Odblaski weszły do naszego życia już dawno, znalazły swoje zastosowanie w rowerach, kurtkach czy na szkolnych plecakach. Wykorzystywane jest w nich światło odbite, jednak w naszej sytuacji interesują nas odblaski te co pochłaniają światło i świecą w nocy. Za dnia można się przygotować, powycinać paseczki z odpowiedniego materiału fosforyzującego i ponaklejać w domu w nefralgicznych punktach np na klamkach, meblach, szafkach czy na nożu kuchennym. W ciemności poradzimy sobie łatwo identyfikując podświetlone przedmioty w naszym domu.
4. Pamięć własna. Tą metodę posiadamy i uczymy się jej nieświadomie. Lata spędzone w mieszkaniu, wykonywanie tych samych czynności np przejścia z pokoju do kuchni wprowadza w nas pewien automatyzm. Nic nie stoi na przeszkodzie by jednak usprawnić tą umiejętność by czerpać z niej przy braku oświetlenia. Można przeprowadzać treningi chodzenia po domu z zawiązana chustką na oczach, w drugim etapie próbować wykonywać w ten sposób proste czynności, a dochodząc do poziomu mistrzowskiego ugotować zupę pomidorową czy upiec tort urodzinowy. Mistrzowski lewel zapewni nam doskonałą orientację w terenie i pozwoli na przygotowanie wykwintnych potraw w ciemnym czasie nie działających żarówek.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz